top of page

Tempeh Taco's





De Kokende Zussen (@dekokendezussen) maakten voor ons een gerechtje uit hun favoriete keuken: Mexicaans. Deze tempeh taco’s met avocado saus zijn goed op smaak gebracht door de bbq saus en makkelijk om te maken. De salsa met avocado, Jalapeños, mais en koriander is lekker romig en fris tegelijk. Een goede aanvulling op de tempeh.


Voor 6 taco’s


Ingrediënten

  • 200 gram tempeh (ongekruid & ongemarineerd)

  • 1 eetlepel olijfolie

  • 1 theelepel gerookte paprikapoeder

  • 1/2 theelepel knoflookpoeder

  • 4 eetlepels BBQ saus

  • 6 stuks tortillas (mini)

  • Enkele blaadjes sla

Salsa

  • 150 gram mais

  • 1 stuk avocado

  • 1 stuk Jalapeños

  • 10 gram koriander of peterselie

  • 1 eetlepel rode wijnazijn

Bereiding


Snij de tempeh in lange reepjes. Je kan het ook in blokjes snijden maar reepjes zijn net zo gemakkelijk in een mini tortilla.

Bak in een koekenpan met olijfolie de tempeh samen met het gerookte paprikapoeder en knoflookpoeder. Bak de tempeh 2 tot 3min in de pan en voeg de bbq saus er aan toe. Bak de tempeh in de bbq saus tot het begint de karameliseren. Zet vervolgens het vuur lager.

Snij de avocado in grote blokjes en snij de Jalapeños fijn. Mix de avocado met de mais, Jalapeños, koriander en de rode wijnazijn.

Bak de tortilla’s kort in een koekenpan en plaats een paar blaadjes sla op de taco.

Plaats de blaadjes sla, een reepje tempeh en top het met de salsa.

Serveer met wat limoensap of wat chilisaus naar keuze.


Smakelijk!



Comments


bottom of page